כה אמר קופל: על ההורסקופ הפוליטי

השבוע פניתי לדף האחורי של גיליון המציאות. את שכתוב בשערים אני יודע ומכיר מהעבר: תעמולה מחרידה שמהותה איבה לימין כהנחת מוצא; איבה לזהות היהודית של מדינת ישראל ועם ישראל:דתית כלאומית; איבה לפרצוף שמסמל את אלו – נתניהו.

קצה נפשי בתעמולה על כן פניתי לשער האחורי ושם המתין לי לוח מפתיע – הורסקופ פוליטי.
כשצללתי אל תוכנו הרגשתי הרגשה ייחודית, כאילו אני המנבא והנביא. בין עובדי הכוכבים וחזון נבואת דניאל נשפכו מילים ממחשבתי ומילאו את הדף עד גולש.

השבוע לא אציב תמונות – מצב רוחי לא מאפשר – רק שיר אציב. הפעילו-האזינו ועידננו כעידן הנביא דניאל-אריאל שכן מהו נביא ללא מפרשיו. האזנה נעימה.

על סימן מזל עקרב – נתניהו 

"השבוע טומן בחובו סחרחרה, טלטלה גדולה שתותיר את ההמון מותש ורצוץ. יעלה מולך לא כוכב אחד כי אם שניים-כוכביא. ויזהרו בשמי רקיע הן יום והן לילה כאחד ויסגדו להם כוהני השפה ונביאי המרקע וילבו אש בשדה-עמם כאות לשמשות לרדת."

הבחירות הנוכחיות הן המשך למגמה שהחלה ב-1996 עם שינוי שיטת הבחירות. המעבר מ'פתק' אחד ל'שני פתקים' ניסה למזג שיטה פרלמנטרית, הבנויה על קואליציה וממשלה מתוך הפרלמנט, ושיטה נשיאותית תחת עקרון הענקת סמכות לאדם ספצפי אותו בוחר העם באופן ישיר. לבחירות 1996 נכנסה מפלגת העבודה עם 44 מנדטים וסיימה עם 34 בסופה, הליכוד שמר על כוחו בן 32 המנדטים. לפני שינוי השיטה שתי המפלגות הגדולות לבדן היוו 76/120 מהכנסת – כמעט שני שלישים מסך כל חברי-הכנסת. כיום, לאחר השגיאה והשינוי שנוצר בדפוסי ההצבעה הליכוד והעבודה מהוות 34 מנדטים יחדיו – כמו מפלגת העבודה לבדה ב-1996 – גבירותי ורבותי, קריסה!

הלקח: הפוליטיקה הנה מרחב של נוכחות והתהוות. אין ריק במוקדי הכוח – על כן שני גורמים נכנסו לחלל שנוצר: מפלגות-השביט ובית המשפט העליון. בעוד שהסברנו את סוגיית בית המשפט העליון בשבוע שעבר. הפעם אתפנה לנתח, לפי ראות עיני, את תופעת מפלגות השביט.

על סימן מזל מאזניים – לפיד – הראש הראשון

"השבוע טומן בחובו את ההתגבשות-מחדש לאחר ההתנפצות על סלעי הבחירות. המשׂחה הגדול אל השימור העצמי מתחיל, כוכב השביט כחלון יעבור בין שני לשלישי ויכול לעורר רגישות יתר וכאב קל בקצוות אצבעות הרגליים."

לפיד הנו הפנים האקטואליות של קהל מפלגת המרכז-שינוי-הגמלאים-קדימה-[…]. כלפיד לפני מחנה, מחנה עליו ניתן להגיד כי אין אחד יודע לאן צועד הכלל ובכל זאת יצעדונה. מפלגות מסוג מפלגות-הלפיד בנויות על תפיסה פרסונלית לחלוטין – מה שהחל כקמפיין לייצוב המערכת הפוליטית ב-1996 הפך לחזות הכל. המדיניות מתגמדת לסיסמאות והתבטאויות, המעשים מבוטלים על ידי הרטוריקה, המראה מנצח את היכולת – הפוליטיקה ממשיכה להפוך לחזות חברתנו – פוליטיקה אסתטית לעידן אסתטי – פוליטיקה של כוכבים נולדים שמביטים אל ההמון כמבט הכלב אל האדון –
וההמון כאותה הערה של ניטשה על טבעו:

"רועה – אין, והעדר אחד!"

על סימן מזל בתולה – כחלון – הראש השני – השתיק"ע הגדולה

"השבוע טומן בחובו הבטחה גדולה, כפי הנראה הדלת המסתובבת של הזודיאק הפוליטי בישראל תשרתך על הצד הטוב ביותר. למרות שמעולם לא הנהגת הצלחת ליצור הד-רחב לפעילותך ולתמיכה אוהדת בקרב מפרשי המזלות שבאולפנים. מהדורות סוף השבוע הן זמן נהדר להשקעות כלכליות ומחיקת זכר ההתנגדות לתוכנית ההתנתקות."

משה כחלון, השם עצמו הפך לסמל שמכיל בתוכו את כל מה שהאזרח-המנוכר רוצה. כתֵּבָת קסמים-מנגנת – תוכה לא ידוע, קליפתה נאה למראה ואם ינסה פלוני לפתוח ולגלות מה מסתתר בבטנה ישמע מנגינה נעימה לאוזן כל אזרח-מנוכר – ישמע שתיק"ע: שלום ותקווה, יוקר-מחייה ומע"מ.  בצליל החלילן ימשוך את האזרח-המנוכר, שתודעתו הווה צרוף ברווחתו האישית, אל עבר פתקו שבקלפי בלא שום הבטחה קונקרטית, על בסיס העדר מדיניות אותה ניתן לבקר יזכה בקולותיהם של ע/אורבי-העכשיו. מר כחלון, לכשעצמו, לא ברור לי כמושא לשיפוט ערכי טוב או רע, אולם התופעה עליה הוא רוכב הנה אם כל חטאת.

על סימן מזל  דגים* – על ליברמן – הראש השלישי

*[למה דגים? נאמר כי אלת האהבה אפרודיטה ואל האהבה ארוס(קופידון) לבשו צורת דג על מנת לחמוק מהטיטן המיתולוגי טייפון. כך ליברמן לובש צורה פוליטית חדשה, כל מערכת בחירות, על מנת לחמוק מטייפון הפוליטי – מהעלמות המחנה שלו לתוך גוש הימין.]

"השבוע מתחיל בסימן כוכב מוזס, מאז כניסתו למרחב השמיימי (בדמות תוכנית-השלום)מזלך האלקטורלי השתפר והתייצב. נכון לעכשיו הסכנות מעטות להמשך המסע וסה"כ הנך נכנס לתקופת יציבות שתביאך ביד חזקה וזרוע נטויה למפגש המזלות בבית הנשיא"

ליברמן מייצג את אחד התוצרים של מצב הכוכב הנולד: כאותו טייל התוהה לכיוון הרוח, אצבעו מורמת מעלה אל החלל וכל מהלכיו מוכוונים לפי כיווח רוחם של האזרחים-המנוכרים. הוא עוטה על עצמו בדים-בדים, צעיפים-צעיפים. עוטף עצמו בדעות חד-שורתיות(קצרות להפליא), תוכניות קסם, וכמכשף אל מול דורותי מסתתר מאחורי מכונת יחסי הציבור אל תשעת המנדטים המשוריינים לו מכוח אישיותו וקסמה על קהל של מאות אלפי אנשים.

אמרו חכמים:

"היום קצר, והמלאכה מרובה, והפועלים עצלים והשכר הרבה, ובעל הבית דוחק."

(מסכת אבות, פרק שני, י"ד)

בהקשר שונה ושפה דומה אמרו יועצים למר ליברמן:

הבחירות קרבות, מלאכת המיתוג-מחדש מרובה, והעם עצל מלחקור, ושכרו של ליברמן מרובה, ובעל הבית(רמיזה לחכמי רחוב מוזס) דוחק.

על סימן מזל אריה – על בנט

"השבוע מתחיל כשם ששבועות רבים נגמרו – האופק הולך ומתרחב. השמש נכנסת לתחום מזלך ; יום יוליד יום וישתפר. הנטייה האידיאולוגית שלך הנה כדבש לעיני הדוב בדמות ההמון. הצלחתך הינה סימפטום נוסף להרס של-1996. דמותך מחליפה מדיניות וחלק לא מבוטל ממצביעיך נוטה להצהרותיך כנטיית אהובה אחר זימרת מחזרה. בגלגל הפוליטיקה הנוכחי אין זורח כוכב אחר יותר מכוכבך – לטובתך הדבר, עדות לעדריותנו הדבר – על הדבש ועל העוקץ."

נפתלי בנט נכנס לבחירות הללו במצב טוב יותר מאשר סיים את הקודמות – הוא היחידי במצב הנ"ל. מהותו של בנט הינו היותו  תֵּבָת נגינה המכילה צלילים שונים – הנעימים לאוזן כל בן מחנה דעותיו. הוא פונה לחילונים, דתיים, אנשי השוק החופשי, אוהבי החדשנות, בוגרי בני עקיבא ובוגרי הפקולטה לכלכלה. הוא  ביצע מיתוג מוצלח, הוא עצמו מיתוג מוצלח, של כלל מחנה הימין החדש.

הפיכתו לדמות דומיננטית בפוליטיקה הישראלית טומנת בחובה תקוות ברכה מחד אך עדות לכשל מאידך; מחד הוא יכול ליישם את חזון הרפובליקה השלישית עליו דיברתי בשבוע שעבר – שבירת ההגמוניה הלבנה על הבירוקרטיה המשפטית, ולהחזיר את הרפובליקה היהודית למסלול החירות הדמוקרטי, מאידך הוא עצמו משחק במשחק האישיותו ולא המדיניותי – אין לו מדיניות כהגדרה כי אם אישיות ברורה ומכאן הצלחתו.

בעוד נתניהו מטושטש במסריו בין ימין מדיני ושמאל כלכלי, בין מרכז מדיני לימין כלכלי, בין שעטנז זהותי של 'המחנה הלאומי' בנט מובהק וחד במסריו. כוחו בנחרצותו.

על סימן מזל גדי – על 'בוז'י' ו'ציפי' – הזבח התורן למולך השלום

"מזלכם שפר עליכם בצוותא, לעולה תעלו בתעוזה ונחישות. בימים הקרובים, עם כניסת הכוכבים והפסים לרקיע מזלכם יהיה זה זמן טוב להשקעות כלכליות מרובות."

בוז'י הרצוג וציפי לבני, שתי דמויות שמהותן הזהותית הנה "אני לא נתניהו", הפכו למנהיגי מפלגת "רק לא נתניהו" המהווה כיום את הבסיס המלכד הגדול ביותר בציבור הישראל(לפי הסקרים). הצלחתם לבנות קמפיין על איבה אישית לאדם הינה סימפטום בולט לפוליטיקה אישיותית. למרות שמהות הקמפיין היא איבה, ניתן לקושש מבעד לשחת-היח"צ כמה סיכות-דוקרות-מדיניות: המשך דיקלום וקידום חזון הרפיסות המדינית, המשך הקפאה ואף מעבר להרס וגירוש בהתיישבות היהודית החלוצית ביו"ש, שעטנז כלכלי שינוע בין פתרונות-קדם והמשך הסוציאליזם המזדחל.

מי שמצפה לבשורה, אל לו להביט אל סימן מזל גדי – תועלתו ומהותו אחת: היותו זבח נהדר על מזבח הדימוי המוסרי של מחנה השלום – המשך הזבח לאלילי השלום. לא בכדי, מלוא התמיכה האמריקאית המוצהרת מונחת על כתפם שכן את האינטרס הלאומי-האזורי(לפי תפיסת ממשל אובאמה) הם ממלאים. מכוחן וטבען של אימפריות שהרפובליקות הקטנות שבתחום השפעתן יוקרבו על מזבח האינטרס – לכן אמרו כי מפלגת התנועה-קדימה 2.5 שעתידה לקום הנה מפלגת הקרבן – חגה על מדשאות הבית הלבן ועקידתה במאכלת האינטרס האזורי.

על סימן מזל תאומים – על האיחוד הערבי הצפוי

7א.מניעת השתתפות רשימת מועמדים (תיקון מס' 9 ו-35)

רשימת מועמדים לא תשתתף בבחירות לכנסת ולא יהיה אדם מועמד בבחירות לכנסת, אם יש במטרותיה או במעשיה של הרשימה או במעשיו של האדם, לפי הענין, במפורש או במשתמע, אחד מאלה:

1.שלילת קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

2.הסתה לגזענות.

3.תמיכה במאבק מזוין, של מדינות אויב או של ארגון טרור נגד מדינת ישראל.

מתוך חוק יסוד:הכנסת

סייגים לרישום מפלגה

5.לא תירשם מפלגה אם יש ממטרותיה או במעשיה, במפורש או במשתמע אחת  מאלה:

שלית קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

מתוך חוק המפלגות, תשנ"ב

אם אנו מדינת חוק בעלת שלטון חוק שוויוני(ע"ע פסילת מפלגתו של הרב כהנא) הסעיפים הכתובים מעלה ראויים ליישום – אם לא, דע קורא יקר כי הם אות מתה בספר.

למד קורא יקר, כי המשמעות הסמלית וההצהרתית שלהם מתה איתם – מדינה יהודית ודמוקרטית.

על המשיח בן שלושת הראשים – חזון קופל

בשנת חמש לנתניהו ראש ממשלת ישראל, טל חלום ראה וחזיונות ראשו על משכבו; אזי את החלום כתב, ראש מילים אמר. עונה טל ואומר: רואה הייתי בחזוני עם לילה והנה ארבע רוחות משמיים מגיחות לים הגדול. וארבע חיות גדולות עולות מן הים, שונות זו מזו. והראשונה כפסל-דומם וראש חלק ומסנוור יש לה, רואה הייתי עד אשר נעו פניה וְנִשְּׂאָה מן הארץ, ועל רגלים כאדם- חי – הוקמה והנה חיה אחרת שניה, דומה לשפן, ואת עצמה שלפה מכובע הקוסם, ועשרה מושבי-כנסת בפיה בין שִׁנֶּיה, וכן אומרים לה: קומי אכלי מנדט רב. ואחרי זה רואה הייתי, והנה אחרת-שלישית כדב, ולה שני ראשים – אחד לשמאל ואחד לימין ותביט בשניהם בו-זמנית ותשבע משניהם בו זמנית וְשִׁלְטוֹן נִתַּן לָהּ. אַחֲרֵי זֶה רוֹאֶה הָיִיתִי בְּחֶזְיוֹנוֹת לַיְלָה וְהִנֵּה חַיָּה רְבִיעִית עורה כקליפה משילה ועוטפת עצמה בעור אחר, וערכיה עלים, מרוח-אלי-רוח נידפים, ועורה עור צבי, וכסא בְּטופרי רַגְלָהּ אוחזת וְהִיא מְשֻׁנָּה מִכָּל הַחַיּוֹת אֲשֶׁר לְפָנֶיהָ, ושיער ראשה נושר וצומח,  ליכוד-קדימה-התנועה-עבודה, ותתמזג עם כל חיה ותקמול – מפלגה למחר וטופריה במפלגת דאתמול.

מקובל שהראשונה היא לפיד /מקובל שהשניה היא כחלון

מקובל שהשלישית היא ליברמן /מקובל שהרביעית היא לבני, נציגת אדום

מקובל שלבני, עם הרצוג תלך / וכחלון עם ליברמן –  יתהלך

מקובל שלפיד בגפו יצעד / לכל קואליציה ראשו נועד

מקובל….מקובל – חזון בלהות
חזון שחזיתי ; בין חלומות.

מגוף ארבע החיות –  חיה בת ארבעה ראשים קמה
שיניה תקשורת וטופריה פינוי-ביום-פקודה –

את יריביה – אם תצלח: תרמוס /את אויביה – אם תצלח: תגרש
חזון חזיתי -חזיון בלהות
ואנוכי, אט-אט, מתייאש.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s