חוטובלי לסטודנטים: בואו גם להר הבית

סגנית השר שלחה מכתב ליו"ר התאחדות הסטודנטים, בו ביקרה את ההחלטה לפגוש את אבו מאזן: "לא מצאתי ביטוי הולם לציבור הלאומי"

רעות וילף | 29/11/2013 0:05, NRG

 החלטת התאחדות הסטודנטים להוציא משלחת לרמאללה לפגישת הידברות עם אבו מאזן, ממשיכה לחולל סערה. לאחר שנמתחה ביקורת על המהלך בתוך ההתאחדות עצמה בקרב יושבי ראש של למעלה מ-20 אגודות שונות, כעת מגיעה ביקורת נוספת גם מחוץ לכותלי הקמפוסים.
 בעקבות הפרסומים במעריב, על משלחת של 200 הסטודנטים אשר צפויה לצאת בעוד שבועיים לפגישה, ובעקבות פניות שקיבלה מחברי תא לביא גלעד-תא הליכוד באוניברסיטת בר אילן, שיגרה סגנית שר התחבורה, ח"כ הכנסת ציפי חוטובלי מכתב ליו"ר ההתאחדות אורי רשטיק.סגנית שר התחבורה, ח"כ הכנסת ציפי חוטובלי, שיגרה מכתב ליו"ר ההתאחדות אורי רשטיק. בו מתחה ביקורת קשה על התנהלותו. "לאור כוונתכם לערוך סיור לסטודנטים ברמאללה ולהפגישם עם יו"ר הרשות הפלסטינית, ברצוני להעיר כי לא מצאתי מבין פעילותכם פעילות הנותנת ביטוי הולם גם לעמדותיו וערכיו של הציבור הלאומי בישראל", כתבה סגנית השר.

ציפי חוטובלי צילום: מרים צחי
ציפי חוטובלי צילום: מרים צחי
"על פניו נראה כי התאחדות הסטודנטים אינה נותנת ביטוי למגוון הדעות הקיימות בציבור בישראל, אלא מקדמת את עמדתו הפוליטית של צד אחד. על כן מצופה מהתאחדות הסטודנטים הארצית לתת ביטוי הולם גם לעמדות פוליטיות מימין ולקיים סיורי סטודנטים בהר הבית, במערת המכפלה, קבר רחל – כמקומות בעלי זיקה היסטורית שורשית של העם היהודי בארץ ישראל".יו"ר ההתאחדות שלח תשובה למכתבה, בה כתב כי "ככלל, ראוי להבהיר כי התאחדות הסטודנטים היא ארגון שאינו מזוהה מפלגתית ואינו מחזיק בדעה מדינית. 300,000 הסטודנטים שההתאחדות מייצגת נמנים על קשת פוליטית רחבה ומגוונת, מימין ומשמאל".עוד כתב רשטיק, כי "במסגרת תכנית העבודה השנתית של ההתאחדות, הוחלט, בין היתר, כי השנה נפעל לכינון מפגשי שיח בין סטודנטים לקובעי מדיניות מהארץ ומהעולם בתחומי הכלכלה, החברה, הממשל, הביטחון ויחסי החוץ של ישראל. בתוך כך, פנינו לגורמים בממשלת ישראל שלא השיבו להזמנתנו. שמחנו לגלות כי יוזמתנו הכתה גלים שכן בעקבותיה קיבלנו הזמנה מנשיא הרשות הפלסטינית, מר מחמוד עבאס, להגיע לרמאללה למפגש ראשון מסוגו עם סטודנטים ישראלים".

רשטיק הבהיר כי האירוע יישא אופי א-מפלגתי, אליו יגיעו סטודנטים מכל קצוות הקשת הפוליטית. "החלטנו כי נכון לקיים את המפגש, אשר יאפשר לסטודנטים לשאול את יו"ר הרשות הפלסטינית שאלות נוקבות בעלות אופי נרחב, הן ניצי והן יוני, כל עוד השאלות ישאלו בכבוד הראוי ובצורה נאותה", הסביר.

מוקדם יותר אתמול נשלח לרשטיק מכתב המבקר את ההחלטה, עליו חתמו 25 יו"רים מאגודות שונות ברחבי הארץ.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s