מה שעבדאללה לא אומר לנו

התבטאויותיו האחרונות של מלך ירדן מציגות את האמת הערבית שאיש אינו אומר קריאה בין השורות של דברי המלך

 
  ▪  ▪

באחרונה פורסמו ראיונות של מלך ירדן, עבדאללה השני, עם העיתנות האמריקנית והירדנית. בראיונות אלו הוא מציג את דעותיו שכביכול אינן רלוונטיות כל כך. בכל זאת, מדובר בירדן, שנמצאת ביחסי שלום עם ישראל. מדינה שכנה זו אינה מהווה איום צבאי עלינו, אך אוכלוסייתה הפלשתינית מהווה גורם שיש להתחשב בו. החלום הערבי הוא להקים את 'פלשתינה הגדולה', מדינה שתכלול בתוכה את הגדה המערבית ואת ירדן. משום מה, המלך הירדני שולל את ארצו בפתרון זה.

הוא מציע לישראל להסכים ליוזמה הסעודית, אשר כוללת הסכם בין ישראל ל-57 מדינות שאינן מכירות כיום בישראל. הוא צוטט כאומר: "57 מדינות, שמהוות שליש מהמדינות בעולם, לא מכירות כיום בישראל. עלינו להתקדם. מה שהערבים אומרים לישראל באופן עקיף הוא שאנחנו נהיה אלה שיבטיחו את הביטחון ואת הישרדותה של ישראל. אין לכם צורך בחומות האלה. אתם לא צריכים להיות מבוצרים, כי אתם חלק מאיתנו עכשיו". למה הוא מתכוון כשהוא אומר שאנו חלק מהם עכשיו? הרי 57 המדינות המדוברות הן אינן יהודיות, וברובן אינן דמוקרטיות – הן מדינות ערב ושאר מדינות מוסלמיות. האם יכול להיות שעבדאללה אומר שסופה של מדינת ישראל לא להיות מדינת היהודים?

בנוסף, ב'שיקגו טריביון' הוא הצהיר על כך שפנינו למלחמה, אם לא נשוב אל שולחן המשא-ומתן. כמובן, המלך דואג לנו. אין כמו ממשלה ימנית בישראל להרוס את תהליך השלום שכה יקר לליבו. הוא מאשים את נתניהו במצב, וכמובן לא מזכיר את אולמרט ולבני, שמחכים עדיין לתגובתו של אבו מאזן להצעתם לשטח המדיני עליו תקום המדינה הפלשתינית.

ומה אומר עבדאללה השני לגבי המדינה הפלשתינית?: "אמרתי מספר פעמים שהייתי שמח לראות את האזור כולו ללא נשק גרעיני. אם נפתור את הקונפליקט הישראלי-פלשתיני, איש אינו זקוק לנשק גרעיני. אם הבעיה הזו תיפתר, למה שמדינה כמו אירן תרצה לעבור לשימוש בנשק גרעיני כשהמטרה המנחה אותה היא הגדרת זכויות הפלשתינים וירושלים?". נניח שמטרת הגרעין האירני להשמיד את היישות הציונית, הרי שכאן מגדיר המלך האירני את האלטרנטיבה להשמדת ישראל בהקמת מדינה פלשתינית. טוב שאנו יודעים מהי מטרת הרשות הפלשתינית והערבים – השמדת היישות הציונית. לפחות אחמדינג'אד אומר זאת מפורשות.

ולגבי תקיפה אפשרית של ישראל הוא מבהיר כי אירן תשיב במלחמה. "אם אירן תותקף היא תשיב מלחמה ותיצור את מה שאני מכנה 'תיבת פנדורה'. מאבקים יוצתו לאורך כל האזור. תקיפה באירן תהיה אסון לכולנו". יכול להיות שהמלך נזכר במלחמה האחרונה שהשתתפה בה מדינתו? או שמא הוא חושש ממתקפה גרעינית של אירן על ישראל, והוא יודע שהאטום לא מתחשב בקווים מדיניים?

ברור כי אמירותיו של המלך מסתירות בתוכן יותר מן האמור כלפי חוץ, ובניגוד לנשיא האירני המדבר גלויות בנוגע לכוונותיו, המלך הירדני רק ממשיך למכור לנו לוקשים. טוב לקרוא בין השורות ולגלות שההבדל בין השניים הוא מינימלי עד כדי לא קיים – השמדת מדינת ישראל.

התבטאויות המלך עבדאללה השני

פורסם לראשונה בNews1

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s